Рекордне укріплення гривні протягом одного банківського дня.

Сьогодні гривня протягом дня рекордно укріпилась: курс до американського долара знизився з 15,00 до 12,95 (-2,05 пункти), до євро – з 19,25 до 16,62 (-2,63 пункти).

rateНа жаль, такий стрибок стався не завдяки суттєвому покращанню макроекономічних показників, що почала демонструвати економіка України чи значного надходження валюти від експорту українських товарів за кордон, а в результаті штучних (але як виявилось дієвих) адміністративних заходів: “удару кулаком президента Порошенка по столу” та наступної за цим чергової наради  НБУ з провідними банками України, де усі зійшлися на тому, що курс 15 гривень за долар – це нижче, ніж “дно”, а цифра яка влаштує усіх (експортерів, імпортерів, банки, компанії та пересічних громадян) – 12,95 грн./$.

І на наступний день після зазначених подій (тобто сьогодні) слова НБУ нарешті не розішлися з ділом і було зафіксовано рекордне укріплення? гривні. Головними 2-ма запитаннями, які тепер турбують усіх є: 1) на скільки довго протримається такий низький (порівняно з том, що був на ранок 24.09.14 р.) курс чи слід очікувати чергових валютних “гойдалок” та 2) чи реально за такого курсу буде пересічному громадянину купити валюту у будь-якому обмінному пункті хоча б на лімітовані НБУ 3000 грн. на добу? Дуже хотілося б, щоб на обидва запитання була надана ствердна відповідь…     

rate02

Незамінний помічник для кожного desktop PC – Eaton Protection Station 800 USB

ProtectionStation800-AvAr-Din

З кожним роком десктопних комп’ютерів стає все менше у наших домівках (їх поступово витісняють класичні ноутбуки, іноваційні ультрабуки, ще не зовсім померлі нетбуки та трендові tablet PC), але власники потужних десктопів з форматом системних блоків типу tower завжди хвилювало і хвилює одна велика проблема – відсутність акумулятора. У випадку неочікуваного (як завжди!) вимкнення електрики чи простого стрибка живлення у мережі ваш великий комп’ютерний друг та товариш  вимикається і під час завантаження може підготувати декілька сюрпризів. Найбільш розповсюджені: ОС не завантажується (потребується відновлення або перевстановлення), полетів HDD (заміна зі сльозами на очах і поминками усіх втрачених даних у випадку ігнорування процедури backup), полетіла материнська плата/блок живлення/монітор/тощо (заміна пристрою чи комплектуючого вашого ПК). Цей список можна довго продовжувати…  Будь яка втрата може бути як невчасною, так і фінансово болючою. Єдиний вихід у цьому випадку – це задіяти  на захист вашого десктопу та переферії ДБЖ – джерело безперебійного живлення або по-простому – безперебійник чи UPS (Uninterruptible Power Supply). Довгий час я ігнорував вищезазначені ризики допоки це не призвело до смерті у 2010 материнки мого старого десктопа P4, придбаного ще у 2004 р. Перейшовши на 4-хядерний десткоп (придбаний відразу після смерті P4) я ще по інерції продовжував ігнорувати ризики з живленням до того моменту, коли через військовий стан (де-факто) та відмову від російського газу почали лунати прогнози щодо можливих відключень електрики у Києві. Після цього був практично відразу придбаний лінійно-інтерактивний ДБЖ  Eaton Protection Station 800 USB, який гарантував відсутність будь-яких проблем не тільки з комп’ютером, але й з будь якими електричними пристроями.

Девайс має 4-и акумуляторні розетки (стандартні) та ще 4-и (теж стандартні), під’єднані до високоякісного мережевого фільтра.   Потужність повна – 800 В*А. Потужність активна – 500 Вт (500+ Вт). Ці характеристики дозволяють забезпечити до 30 хв. живленням потужній десктопний комп’ютер з блоком живлення 500-550+ Вт., монітор та ще 2-а пристрої (у моєму випадку – кабельний модем та wi-fi роутер).

Вже на наступний день після підключення та налаштування   Eaton прийняв “перший бій” та був випробуваний у реальних умовах – в районі 20-00 зникло живлення у всьому будинку, що було відновлено о 03-00 ночі наступного дня. Після відключення живлення я чесно прочекав 15 хв., але комп’ютер та монітор працювали без проблем, тому я зробив примусовий shut down (від гріха подалі) та став чекати, коли “помре” батарея, яка продовжувала живити роутер та модем.  Пройшло пів-години, година, півтори години – і лише потів акумулятор здався…

Можна резюмувати, що пристрій вийшов дуже вдалий. Окрім стандартний розеток, потужного акумулятора (аналогів практично немає у такому форм-факторі) маємо ще режим “EcoControl“, який дозволяє пристроям, що підключені до розеток ДБЖ зекономити до 30% електроенергії та дуже інтелігентну (я б сказав толерантну) звукову індикацію, що вмикається, коли пристрої живляться від акумулятора, яка не діє на нерви та не ріже вухо у порівнянні з роботою конкурентних пристроїв компанії APC, що виють неначе сирена пожежного автомобіля та створюють децебельне навантаженя на ваші вуха на 1-2 порядки вище, ніж  Eaton Protection Station 800. Покупкою я залишився задоволений на усі 100%.

Eaton_Protection_Station_2