Вид на Київ з 24 поверху БЦ “Parus”

Сьогодні проводили team meating з колегами з Проектного офісу (РМО), який базується на 24 поверху БЦ “Parus” і по закінченні я зробив декілька фото (бо я працюю значно нижче – лише на 7 поверсі, а звідти види не такі цікаві):Київський Палац Спорту (до речі нещодавно реконструйований до Чемпіонату Світу з хокею – на жаль лише 1-ого дивізіону, а не Вищого, що проходив у квітні 2011 р. у Києві). Вид на сусідній хмарочос, 35 поверховий “Континенталь”, будівництво якого вже завершується.Вид на готель “Русь”, за яким видніється НСК “Олімпійський”, де повним ходом ведеться реконструкція до Євро-2012.

Може колись буде змога зробити фото і з 33 найвищого поверху, але і ці начебто нічого… 🙂

Кому цікаво – можна переглянути панорамні фото з офіційного сайту БЦ “Parus”: http://www.parus.biz/panorama.php?b=8

Війна браузерів продовжується або чому Google Chrome 11 перемагає IE 9

До цього року я був затятим прихильником софт-продуктів Microsoft – браузерів Internet Explorer. Дуже довго я не “злазив” з IE 6 та пізніше 7-ої версії, після міграції усього свого “заліза” на Win Vista/7 перейшов на 8-му версію і от нещодавно реклама на більшості сайтах почала заманливо закликати до інсталяції 9-ої версії. При чому акцент маркетологи Microsoft вирішили зосередити на “технології швидкості та краси”. Ну ОК, встановив я цю “швидкість” та “красу” на ноут під Vista Home Basic та десктоп під Windows 7. І виявилось… що більш нестабільного браузера під цими ОС годі і шукати! Стало зрозуміло, що періодична нестабільність 8-ої версії під 7-ої – то ще були квіточки у порівнянні з жахливої нестабільністю 9-ої версії. Ситуація з постійними крешами сторінок і занадто філософськими повідомленнями про помилки набридла мені вже після першої години юзання нового “швидкого” та “красивого” браузера.

Цікаво те, що помилки виявлялися навіть на тих веб-ресурсах, на яких їх не було під попередньою версію IE… Остаточну крапку було поставлено, коли IE 9 не зміг надати доступ до налаштувань WI-FI роутера… Це вже було занадто… Вималювувалась картина Репіна “Припливли”… Миритися з такою ситуаціює я звичайно не став і вирішив проінсталювати декілька браузерів з табору конкурентів. Браузер Opera 11 працював трохи стабільніше, але креши сторінок також періодично траплялися. А от Gooogle Chrome 11 мене влаштував… Я прогнав його по усім сторінкам, де буди виявлені креші та помилки під IE і жодної проблеми з ними у Chrome не виникло. До того ж навіть візуально (навіть без перевірки спеціалізованими утілітами) було помітно, що сторінки завантажувались швидше. Інтерфейс у Chrome простіший, ніж у IE чи Opera,  але, як на мене, – це лише плюс. Робота з закладками також зручна. Жодних надміру нав’язливих наворотів як у Opera (непотрібні фрейми та панелі) також немає. Отож, IE 9 пішов “у шухляду”, а Chrome  я зробив дефолтним браузером. Як виявилось не все те, що гарне – швидке та надійне… У битві на надійність переміг Gooogle Chrome 11! Принаймі тепер він – основний браузер на моєму домашньому “залізі”.

І ще одна цікава деталь. Якщо спробувати під IE 9 завантажити сторінку Google – знову трапляється краш. Висновки робіть самі… 🙂

Динамічна конференція на хвилях Дніпра

27-28 квітня 2011 р. Асоціація ЕМА організувала чергову (на цей раз вже XI) міжнародну Конференцію “Платежі та картки – 2011”, на якій традиційно зібрала усі компанії та 150 фахівців, що приймають безпосередню і найбільш активну участь у розвитку карткового та платіжного ринку України. Цього разу організатори (ймовірно з подачі директора Асоціації Олександра Карпова) вирішили трошки відійти від шаблонів та зробити Конференцію більш динамічнішою (за що їм низький уклін – не побоялися сміливих експериментів для концептуальної зміни формату Конференції, бо статичні “посиденьки” з року в рік у МВЦ на Лівому березі Києва вже почали трохи набридати). Динамічною як в прямому, так і в переносному значенні. І, забігаючи наперед, хочу сказати, що це їм повністю вдалося – динаміки було вдосталь: хвилі, Дніпро, краєвиди, тематичні презентації, рух на швидкості 14 вузлів, від якого переіодично проектор починав розхитуватись під стелею! Це все тому, що Конференція проходила на річковому 4-хпалубному теплоході “Принцеса Дніпра” (до речі, зробленому ще у вже неіснуючій НДР та модернізованому і осучасненому у 2000-х роках вже в Україні), що пройшов за 2-а дні водний шлях від Києва до Канева (Черкаська обл.) і назад.

Теплохід “Принцеса Дніпра”

Готувалися ретельно – усі палуби блищали від декількох шарів свіжонанесеної фарби 

Сонячна палуба готова приймати гостей…

Перші учасники Конференції очікують у Sky-барі, коли заповниться конференц-зала та підтягнуться інші колеги

Так нас вітали… Не забули ні про кого, навіть про НСМЕП… 🙂

Моя доповідь була у перший день і мала тему “Тренди розвитку карткового бізнесу і дистанційного банківського обслуговування”.

До речі, кого зацікавила ця тема або інші презентації з Конференції – шукайте їх на сайті Асоціації ЕМА: www.ema.com.ua.

В перший день також виступали представники Національного банку України (директор Департаменту платіжних систем Лапко Наталія), Центробанків Азербайджану та Вірменії, компанії Arcot Gmbh (Томас Вендріх презентував анти-фрод систему), консорціуму ЄДАПС та “Знак” (Фоменко Олександр), “Пластик Карта” (Куклєв Костянтин, власник компаній ТК Груп) – відповідно Платиновий та Золотий спонсор Конференції,

UPC (Андрій Березюк), OpenWay, TietoEnator (знову ще 2-а конкуренти робили доповіді один за одним 🙂 ), EuroNet Ukraine (Олексій Черепін презентував рішення для АТМ-еквайрингу з використанням динамічної конвертації валют),  представники компанії СS. Після моєї презентації була ще доповідь з ПУМБа, а також невтомний та всюдисущий Олександр Карпов протягом цього першого дня встиг виступити з декількома доповідями, завершуючи тематичні блоки своїми аналітичними та довідковими матеріалами (дивуюсь, як тільки він усе встигав робити одночасно: модерувати конференцію, виступати, контролювати тайм-план та регламент, вести дебати… Але треба сказати, що мабуть беручи приклад зі свого тезки Олександра Македонського Олександр тільки Карпов все чудово встигав 🙂 ).


По завершенню 1-ого дня Конференції і прибуттю до Канева ми ще встигли піднятися на Тарасову гору до могили Тараса Шевченка, попередньо змінивши ділові костюми на більш комфортну форму одягу для під’йому на гору сходами (що здавалось ніколи не закінчаться тим, хто був там перший раз) та вечірньої програми.

Пам’ятник Т.Г.Шевченку, м.Канів.

Далі за програмою був традиційний для такого рівня заходів фуршет, організований Платиновим спонсором – консорціумом ЄДАПС – з розіграшем призів та дискотекою (треба сказати, що ЄДАПС та “Знак” марку витримали гідно – все було на високому рівні).

Другий день минув так само стрімко. З доповідями виступали Олена Махаєва (НБУ), представник Національного Банку Сербії (з доповіддю, як треба ефективно впроваджувати Національну і дійсно масову платіжну карткову систему, що захопила вже 50% ринку Сербії, до речі, як і БелКарт у Білорусі, – проти наших нещасних менше 5% від НСМЕП та УкрКарт), Антонін Єрмоленко (тепер вже в статусі незалежного консультанта виступив з “завуальованою”, але затяжною та  нищівною критикою 2-х найбільших МПС, на які ж він сам і працював протягом останніх десь років 10, якщо не більше), ще один представник “Пластик Карти” (з рекламою та просуванням соціальної EMV-картки з мелодійною назвою Pectoral – дітищем Костянтина Куклєва), Ігор Родіонов (щодо планів посилення експансії російської МПС “Золота корона” в Україні), представник INPAS Олександр Бондар (щодо підтримка NFC-технологій POS-ами Verifone – тут не обійшлося без “цікавого” діалогу з конкурентом – компанією Банкомзв’язок, яка в особі Жукова Олега трохи безцеремонно спробувала прорекламувати свої  POS-и Ingenico – за рахунок часу компанії INPAS, до речі, проплаченого часу, а не безкоштовного), далі доповідали представники NCR (на сцену вийшов Денис Салун як виявилось нині вже директор NCR) та OpenWay, Сбербанку РФ, ще раз виступив Томас Вендріх, після чого пішли “в бій” представники різних Бюро кредитних історій, ще один незалежний консультант та представник компанії з виробництва self-service kiosks (але не “Ронтек” 🙂 ).

Тут я зробив невеличку перерву і вийшов ковтнути свіжого повітря…

… і з подивом дізнався, що невеличкі острови бувають не тільки у Греції, а трапляються і в нас на Дніпрі…

Завершувалась конференція тематичним блоком, присвяченим торговому еквайрингу, де представники банку “Південний” з типовою одеською експресивністю спробували запевнити присутніх, що саме у них цей еквайринг “самий-самий”… 🙂 Фінішувала Конференція о 18-00 вже у порту київського річкового вокзалу…

На Конференції були присутні представники таких глянцевих видань, як “Карт Бланш” та “Наш продукт”, тому детальніше про цей захід можна буде довідатись на сторінках найближчих номерів цих усіма нами шанованих видань.

Як лаконічно резюмував О.Карпов на одному з провідних банківських форумів: “А було добре”!

Погоджуюсь і підтверджую!!! Було досить динамічно… 🙂