У цьому році форму декларації про доходи і надання податкової знижки значно спростили!

Приємною несподіванкою цього року стала новина про те, що починаючи з поточного року форму податкової декларації про майновий стан та доходи значно спростили. При чому спростили як саму форму декларації, так і додатки до неї. Частину додатків скасували, частину об’єднали, частину внесли у форму самої декларації, що вилилось у зменшення їх загальної кількості з 7-и до 4-х.

З усіма змінами, що відбулися можна ознайомитись нижче:

deklar_new_01

deklar_new_02

Вважаю такий підхід та проведену оптимізацію правильним кроком. Наступним кроком потрібно зробити перехід на повністю електронний документообіг. Усім власникам реєстраційних номерів платників податків потрібно видавати цифровий електронний підпис у будь-якому форм-факторі (токен, флешка, програмний генератор тощо), створити персональні кабінети на окремому веб-ресурсі (можна і на веб-порталі Державної фіскальної служби чи регіональних ресурсах), завантажити усі шаблони документів з інтегрованою контекстно-орієнтованою підказкою по кожному полю будь-якої форми податкових документів та нарешті поставити крапку на паперовому документообігові.  Оце і буде справді реальної реформою Державної фіскальної служби так давно очікуваної населенням.

П.С. Усіх платників податків, що планують у цьому році як і я отримати податкову знижку, звертаю увагу, що тепер окремого додатку як раніше по податковій знижці немає (спочилий у бозі додаток №6), а усі дані щодо надання податкової знижки необхідно заповнювати у розділі ІІІ форми податкової декларації про майновий стан і доходи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *